107. árverés - 109. tétel
Unio. Zsebkönyv. Szerkeszti Urházy. 1848.
Kolozsvártt, (1847.) Barráné -- Stein. |
1t. (Teleki Domokos rézmetszetű címképe)+IV+(2)+420p. |
Az antológia szerzői között találjuk Petőfi, Jókai és Döbrentei Gábor nevét is. A kötet névadója gróf Teleki Domokos tanulmánya, amelyben Magyarország és Erdély uniótörekvéseinek múltját és jövőjét taglalja. A szerkesztő, Urházy György újságíró, a szabadságharc idején Bem mellett harcolt huszártisztként. |
Díszesen aranyozott gerincű, XIX. század végi félbőr-kötésben. Aranyozott lapszélekkel. Szép példány. 19th century half leather with richly gilt spin. Inner edges gilt. Beautiful copy. Poss.: Glitzke Sándor gyűjteményi bélyegzőjével. Szüry: 4793. |