112. árverés - 265. tétel
Nadasi, (János) Joannes
Collis thuris Ad quem suos ducit amor Dei orationis magister
Viennae Austriae, 1675. Typsi Joannis Jacobi Kürner. |
(4)+173+(3)p. |
Nádasi gazdag életművének nagy részét külföldön alkotta, munkái számos kiadása és olvasottsága révén európai hírnévre tett szert. Művei legtöbbje különböző időegységek (év, hónap, hét, nap) szerint elrendezetett, egy- egy adott témakört feldolgozó elmélkedésgyűjtemény. E kötet az Isten szeretetére vezető imádság és meditáció témáját tárgyalja elméletben és gyakorlatban, 187 ajánlás, buzdítás segítségével. Érdekessége, hogy a könnyebb megjegyezhetőség érdekében középkori mintára a Máriáról szóló fejezeteket az ő nevének kezdőbetűjével jelöli, az egyes betűk a meditáció öt fokozatának felelnek meg. A mű ugyanebben az évben a Mons Myrrhae című kiadvány függelékeként is megjelent. |
Korabeli, enyhén kopott bőrkötésben, gerincén és háttábláján kisebb sérülésekkel. RMK III 2689. |