119. árverés - 51. tétel
Häufler J(oseph Vinzenz)
Album von Visegrád entworfen und erläutert von ~. lithographirt und herausgegeben von der lithographischen-Anstalt des Nicolaus Szerelmey.
(Buda, 1847. Schröpfer.) |
(2)+16p.+9t. (kőnyomatok) |
A Visegrád történetét és leírását tartalmazó díszmű egyidejűleg német és magyar nyelven is megjelent. A bécsi szerző többször járt Visegrádon. A litográfiák Szerelmey Miklós pesti műhelyében készültek, de a művészi munkát az osztrák Franz Pracher végezte. A könyv kelendősége miatt az illusztrációkat később újból el kellett készíteni az újranyomáshoz. |
Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. Contemporary cloth. Spine gilt. |