119. árverés - 69. tétel
Kozma Lajos
Zsuzsa Bergengóciában. Álompanoráma. Huszonkét képben elbeszéli ~. Huszonkét betüre versbeszedte Karinthy Frigyes.
(Bp. -- Gyoma), 1921. Sacelláry (Kner -- Korvin ny.) |
(52)p.+22 színes t. (felragasztott képek) Gyönyörű kerettel díszített, kétszínnyomású címlappal. Számozott (10./?) példány. (Magyar Klenodiumok. I.) |
A legszebb magyar mesekönyvek egyike, egyben a magyar szecessziós könyvművészet kiemelkedő darabja. A képeket a művész 1917-ben a fronton készítette. A kétsoros versikék megírására Karinthyt kérték fel. A mű összesen 500 példányban látott napvilágot, a normál kiadás félvászon-kötést kapott. Ezen felül készülhetett ez az exkluzív luxus-kötésváltozat (talán 20-30 darabban). |
Csúnyán javított gerincű, kiadói bőrkötésben. Az első kötéstábla közepén gyönyörű, aranyozott középdísszel. Felül aranymetszéssel díszítve. Papír védőtokban. Luxury edition. Restored original leather in hardpaper case. Lévay -- Haiman: 1.324. |