123. árverés - 128. tétel
Constitutiones insignis ordinis equitum S. Stephani regis apostolici
Viennae, 1764. J. Kurzböck. |
1t.+35p.+5t. |
A Mária Terézia által 1764-ben, fiának római királlyá történő koronázása alkalmából alapított Szent István-rend alapszabálya. A rézmetszetű táblákon az alapító császárnő, a rend jelvényei, illetve különböző fokozatainak (kiskereszt, parancsnoki, nagykereszt) jelvényeit viselő alakok láthatók. Hozzákötve: Supplement zu den Statuten... — Suplementum... (Wien, 1884. Staatsdruckerei.) 1 levél. |
Aranyozott, XIX. századi vászonkötésben. A levelek alsó részén halvány folttal. Gilt 19th century cloth. Leaves slightly stained. |