131. árverés - 111. tétel
Magyar műkincsek. Szerkeszti Radisics Jenő — Dr. Szendrei János. I-III. kötet [egybekötve].
Bp., 1896-1901. (Franklin-Társulat ny.) |
XXVIII+126p.+19t. (1 kétoldalas)+IX+(3)+158p.+22t.+X+94p.+13t. A részben színes műlapokat feliratos hártyapapír védi. |
Kner Erzsébet által tervezett, szignált, díszesen aranyozott bőrkötésben, papírtokban. A kötéstáblákat -- az élekkel párhuzamosan -- dupla és szimpla, aranyozott léniák keretezik. A vonalak között, a sarkokban stilizált levelet és csillagokat formázó egyes bélyegzők lenyomata látható. A táblák belső élét dupla lénia és hullámvonalas görgető aranyozott nyomata ékesíti. Az öt álbordával tagolt gerincen -- a címmezőn kívül -- stilizált leveles-csillagos, illetve rombuszos-csillagos mezők váltják egymást. A gerincen kis kopásnyomokkal, néhány tábla széle enyhén rozsdafoltos. |