131. árverés - 13. tétel
Dugonics András
Pesten, 1780. Royer Ferencz. |
(16)+224p. Első kiadás. |
"Dugonics Ulisseséhez Petrik egy táblát említ, amely azonban a példányok nagy részében nincs meg. A tábla egy igen kvalitásos, Dugonics mellképét ábrázoló metszet, melyen a dátum 1783, tehát nem készülhetett az 1780-ban kiadott könyvhöz. A kiadó feltehetően az el nem adott példányok kelendőbbé tétele érdekében rendelte(?), így csak az 1783 után eladottakban szerepel. A fent elmondottakból viszont következik, hogy a metszet nélküli példányokat sem lehet hiányosnak tekinteni." (Borda: 703.) |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen kis kopásnyomokkal. |
Szüry: 1044. |