131. árverés - 147. tétel
(Hajnóczy József)
Extractus legum statu ecclesiastico catholico in Regno Hungariae latarum
H.n., 1792. ny.n. |
(8)+213p. |
Az értekezésben a szerző a katolikus papság jogainak radikális korlátozása mellett érvel. Célja a klérus teljes kiszorítása a politikai hatalomból: az országgyűlésből való kitiltásuk, az egyházi javak teljes szekularizálása, az egyházi bíróságok hatáskörének megnyirbálása, stb. |
Aranyozott gerincű, későbbi félvászon-kötésben. |
Ballagi: 0 |