131. árverés - 35. tétel
Fergusson, Bernard
Eton portrait. With a Chapter on College by Philip Brownrigg. Photographs by L. Moholy-Nagy.
London, 1937. John Miles. |
XIV+187p.+28t. |
Moholy-Nagy 1935 és 1937 közötti angliai korszakát a szerteágazó reklámgrafikai feladatok mellett a filmkészítés, filmdíszlet-tervezés és három fotóalbum megalkotása fémjelzi. Ez utóbbiak egyike e mű. A könyv a tradicionális angol college-élet mindennapjait mutatja be Moholy-Nagy sajátos kameraállásaiból, képkivágásaival és témaválasztásában. A kötetben publikált képeit a személy és a tér, a tárgy és a tér merőben új módon való egybekapcsolása teszi izgalmassá. |
Kiadói vászonkötésben. |