Besten, 1777. ny.n. |
140p. |
A szerző egyetlen nyomtatásban megjelent vígjátéka. Bár a szakirodalomban forrásaként több francia mű szerepel, ezek inkább analógiaként említhetők. A komédia kereteibe helyezett, mély filozófiai és erkölcsi kérdéseket feszegető írás a korai felvilágosodás kedvelt műfaja volt Európa-szerte. Az egyik szereplő, Pontyi alakján keresztül a műveletlen, maradi nemesség kritikája is megjelenik a darabban. Bessenyei szinte minden munkája ritka, de ez (a 129. árverésünkön szerepelt Esterházi vigasságokhoz hasonlóan) szinte fellelhetetlen. Tudomásunk szerint az elmúlt mintegy fél évszázadban nem szerepelt árverésen. |
Restaurált, részben pótolt, kiadói papírborítóban. Körülvágatlan példány. |
Szüry: 579. |