119. árverés - 118. tétel
Sestini, Domenico
Descrizione delle medaglie Ispane appartenenti alla Lusitania, alla Betica, e alla Tarragonese che si conservano nel Museo Hedervariano
Firenze, 1818. Guglielmo Piatti. |
227p.+X kihajt. t. |
A neves olasz régész-numizmata többször járt hazánkban. Több mint negyven kötet fűződik nevéhez, köztük a hédervári éremgyűjtemény és a váci Migazzi-kollekció római kori anyagának tudományos igényű leírása is. Hazánkat bemutató útleírásában mintegy húszoldalas felsorolás olvasható a Magyarországra vonatkozó munkákról. |
Aranyozott gerincű, későbbi félvászon-kötésben. Könyvtári duplum. Later half cloth. Spine gilt. |