Ismeretlen („G. J.” monogramot viselő) művész kalligrafikus írással készített, gyönyörű iniciálékkal és miniatúrákkal díszített munkája, három egészoldalas képpel. A szöveg díszes, kézzel festett keretben. A XX. század elején született néhány hasonló stílusú, Akantisz Viktor nevéhez fűződő remekmű. A hátsó kötéstáblán a monogram mellett 1920-as évszám is olvasható. |
Gyönyörűen festett, egyedi papírkötésben, modern papírtékában. |